Gündem

Öğretmenden çok sayıda öğrenciye mutasyonlu virüs bulaştı! Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin ertelenmesi konusunda açıklama yaptı!

Çorum’un Dodurga ilçesinde görev yapan bir öğretmende mutasyonlu virüs tespit edildi. Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, görev başındaki bir öğretmende mutasyonlu koronavirüs tespit edildiğini, 6 öğrenciye bulaştığını açıkladı. Hızla yayılan mutasyonlu virüsden dolayı yüz yüze eğitimin iptal olması gündeme gelirken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan son dakika bir açıklama geldi.

Bakan Selçuk, son günlerde hızla artan vaka sayılarına dikkat çekerek yüz yüze eğitimin ertelenmesi konusuna şu ifadelerle değindi.

‘’Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür dilerim. Bazı illerimizde son birkaç günde tespit edilen hızlı vaka artışı yeniden değerlendirme zorunluluğunu doğurmuştur. Sağlık önceliğimiz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederim’’ dedi.

Şimdi, 2 Mart 2021’de başlaması planlanan yüz yüze eğitimde tekrar erteleme olup olmayacağı merak ediliyor. 6 öğrencide mutasyona uğrayan korona virüs tespit edildiğini açıklayan Aydın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İLÇEMİZE GELMEMELERİNİ RİCA EDİYORUM”

“İlçemizdeki bir okuldaki görevli öğretmenimizden kaynaklı, 6 öğrencimizde mutasyona uğramış Covid-19 vakası tespit edilmiştir. Numune alınanların sonuçları beklenmektedir. Tüm hemşerilerimizin dikkatli olması, maske, mesafe ve temizliğe lütfen dikkat etmeleri gerekmektedir. İlçemiz dışından misafir kabul edilmemesi, misafirliğe gidilmemesi, lütfen başka yerlerde ikamet edenlerinde sabırla biraz daha ilçemize gelmemelerini önemle rica ederiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir