Gündem

İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması yaptı!

İçişleri Bakanlığı hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada geçtiğimiz hafta 39 bin 604 kişi hakkında adli/idari işlem yapıldığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı, 22 Şubat -1 Mart’taki sokağa çıkma kısıtlamaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Türkiye’de hafta içi 21.00 ile 05.00 saatleri arasında, hafta sonu da cuma akşamı saat 21.00’den pazartesi günü saat 05.00’e kadar uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara ceza kesildiği belirtildi.

Bakanlık sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“22 Şubat Pazartesi gününden itibaren hafta içi 21.00 ile 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 26 Şubat Cuma akşamı saat 21.00’de başlayıp 1 Mart Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 39 bin 604 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nin ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır. Salgınla mücadelemiz sona erip normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz.

Aziz milletimize bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakarlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.”

Öte yandan 27-28 Şubat tarihinde hafta sonu sokağa çıkma yasağından vergi borçlarını ödemek/yapılandırmak isteyeler muaf tutuldular.

Bir Yorum

  1. Vallahi herkes sokaklardaymış birebir haberlerini ve görüntülerini gördük İnternet aracılığı ile

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir