Sağlık

Evden çalışanlar dikkat: Sırt ve boyun ağrısı çekmemek için dikkat etmeniz gerekenler!

Uzmanlar COVID-19 salgını sırasında evde çalışıyorsanız, sırtınızda, boynunuzda veya bacaklarınızda ağrı veya rahatsızlığa neden olmayan bir çalışma alanına sahip olmanız gerektiğini söylüyor.

Çoğu koltuk, ergonomik bir ofis koltuğu ile aynı türde destek ve kontur sağlamayabilir, bu nedenle sırtınız ve boynunuz uzun süre sabit, gergin bir pozisyonda kalabilir ve belirli dokularda daha sonra ağrıya neden olabilecek gerginlik yaratabilir.

Bel desteği sağlayın

Evde ergonomik bir ofis koltuğunuz yoksa, masa veya tezgahta çalışırken bel desteği sağlamak için havlu, yastık veya kağıt havlu rulosu gibi ev eşyalarını sandalyeye yerleştirin. Hem desteği hem de yastığı olan bir sandalye kullanmak en iyisidir.

Ayaklarınızın yerde düz durduğu veya önünüzde hafifçe desteklendiği yere kadar sandalyenizde oturarak düzgün duruşu koruyun.,

Kollar için 90-120 derecelik açı

Kollarınız dirseğinizde 90-120 derecelik açı ile yanlarınızda (mümkünse kol dayama yerlerinde) olmalıdır.

Masanızdaki  çalışırken rahat olmak istersiniz.

Bilgisayar ekranınızı göz hizasına yerleştirmelisiniz

Boyun pozisyonunu korumak için bilgisayar ekranınızı göz hizasına veya göz hizasının biraz üstüne yerleştirmelisiniz.

Kısa molalar verin

Genel olarak kısa molalar ve aerobik egzersiz programı ile çalışarak iyi bir duruş sergileyebilirseniz, kötü duruş ve sırt ağrılarından kaçınabilirsiniz.

Hekiminize başvurun

Boyun ve bel ağrı semptomlarını kendi başınıza yönetemiyorsanız, olası reçete için birinci basamak hekiminize veya uzmanlarınıza ulaşmanız mantıklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir