Gündem

Restoran ve kafeler açılıyor! Hangi illerde restoran ve kafeler açılacak?

Gelen bir son dakika haberine göre bugün düzenlenen kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, merakla beklenen soruları yanıtladı. Vatandaşlar uzun bir süredir kapalı olan restoran ve kafelerdeki son durumu merak ediyordu. Düzenlenen toplantı sonrasında restoran ve kafelerdeki son durum belli oldu. Erdoğan açıklamasında bazı illerde restoran ve kafelerin açılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde

Koronavirüse salgını sebebiyle bir süredir kapılarını müşterilerine kapatan restoran ve kafelerin durumu merak ediliyordu. Merak edilen detaylar 1 Mart kabine toplantısı sonrasında resmen netleşti. Açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında gerçekleştirdi. Detaylar ve Erdoğan’ın açıklaması haberimizde

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamasında restoran, kafe ve çay bahçesi gibi mekanların yüksek riskli iller dışında sabah 07.00 – akşam 19.00 saatleri arasında faaliyetlerine başlayabileceğini ifade etti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şunlar ifade edildi:

“Restoran, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında sabah 7 ile akşam 10 arasında faaliyetlerini yüzde 50 sınırlama ile sürdürecektir”

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER HANGİLERİ?

Çok yüksek riskli illerde şu anda için kafe ve restoranların açılmayacağı ifade edildi. Çok yüksek riskli iller şu şekilde:

Edirne

Balıkesir

Sakarya

Konya

Burdur

Tokat

Amasya

Sinop

Ordu

Giresun

Trabzon

Gümüşhane

Rize

Adıyaman

Osmaniye

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir