Gündem

İl il duyuruldu! Hafta sonu sokağa çıkma yasağı hangi illerde kalktı?

Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçerek sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasına ilişkin detayları paylaştı. Buna göre kısıtlamaların kaldırılacağı iller de tek tek açıklandı. İşte detaylar

Bakanlık tarafından bu haftanın açıklanan koronavirüs haritasına göre mavi ve sarı renkle gösterilen illerde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı kalkarken, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların kısıtlamaları da bu renkteki illerde kaldırıldı.

DÜŞÜK VE ORTA RİSKLİ İLLERDE TAMAMEN KALDIRILDI

Düşük ve orta riskli olarak açıklanan illerde (Sarı ve Mavi renkli) hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı tamamen kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli illerdeki yasağın saatinin artırılacağını ifade edildi.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamasında şu ifadeler kaydedildi:

“Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme, düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacaktır”

“Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha Pazar günü devam edecektir”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir