Gündem

Kamu çalışma saatleri ile ilgili yeni karar açıklandı!

Türkiye’de kademeli normalleşme süreci bugünden itibaren resmen başladı. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı kademeli normalleşme açıklamasıyla birlikte kamu çalışma saatleri ile ilgili yenilik de belli olmuş oldu.

1 Mart normalleşme dönemi ile ilgili merak edilen detayları ve alınan karaları tek tek açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuda esnek çalışma saatlerinin kaldırıldığını ve bu kapsamda mesailerin normale döndüğünü duyurdu. Peki, resmi dairelerin mesai saatleri neler? Detaylar haberimizde

Türkiye artık “Kontrollü Normalleşme Sürecine” başlamış oldu. Kamu kurumlarında bir süredir koronavirüs salgını sebebiyle esnek çalışma saati uygulanıyordu. Ancak bugün alınan normalleşme kararlarıyla birlikte kamu kurumlarındaki mesai saatleri de eski düzenine geri dönmüş oldu.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında, “Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye’de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir” ifadesini kullanarak, kamu çalışma saatlerinin normale döndürüldüğünü duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı genelgede konuyla ilgili şu ifade kaydedildi:

“02/03/2021 tarihi itibarıyla; COVID-19 salgını ile mücadele yürürlüğe konulan 26/08/2020 tarihli ve 31225 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara esnek çalışma yöntemlerinin uygulanmasına ilişkin, “COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler” konulu 2020/11 sayılı Genelge yürürlükten kaldırılmış olup bu tarih itibariyle kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalarına başlayacaktır. Gerektiğinde illerde valilerce farklı mesai saatleri belirlenebilecektir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir