Genel

Normalleşme başladı! Vatandaşlar kafeleri doldurdu!

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı normalleşme açıklamalarıyla birlikte düşük ve orta riskli illerde kafelerin sabah 07.00 ile akşam 19.00 arasında hizmet verebileceklerini duyurdu. Bugün kontrollü normalleşmenin ilk gününde Muğla’nın Bodrum ilçesinde vatandaşların kafeleri doldurduğu görüldü.

Uzun bir süredir kapılarını kapan restoran ve kafeler bugün müşterilerini yüzde 50 kapasite ile ağırlamaya başladı. Normalleşme kararı ile birlikte Bodrum2da bugün bazı işletmelerde yoğunluk olması herkesi tedirgin etti.

“BİZ DAHA GEÇ AÇILACAĞINI DÜŞÜNÜYORDUK”

İşletmeci Kaya Yılmaz, alınan bu karardan son derece memnun olduklarını belirterek, “Bodrum riskli bölge konumunda, biz daha geç açılacağını düşünüyorduk. Zor bir süreçten geçtik bu kararı aldığı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

TURİZM SEZONUNU NİSAN AYINDA BAŞLAMASINI BEKLİYORUZ

İşletmeci Resul Aydın Nisan ayında turizm sezonunun başlamasını beklediklerini ifade ederek, “Alınan bu karar bizleri memnun etti. Turizm sezonun Nisan ayında başlamasını bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizleri düşünerek açılmamızı erken sağladı. Hep birlikte kurallara uyarsak normal hayatımıza döneriz .Bodrumda yeni sezon herkese hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir