Genel

Meteoroloji uyardı! Bu gece 15 ilde yaşayanlar dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde gece boyu etkili olacak hava durumu tahminlerini paylaştı. Yapılan açıklamada bazı bölgelerimiz için gece ve sabah saatlerine karşın vatandaşların dikkatli olması gerektiğinin altı çizildi. İşte bu gece saatlerinden itibaren etkili olacak hava durumu tahmini şu şekilde..

Vatandaşlar tarafından merakla beklenen hava durumu raporu yayımlandı. Yağışların bazı bölgelerimizde etkisini göstermesinin beklendiği ifade edilirken, detaylar şu şekilde aktarıldı..

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, “Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz (Kahramanmaraş dışında), Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güneyi, Balıkesir, Kütahya, Konya, Karaman, Sinop, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Balıkesir, Bilecik, Göller Yöresi, Konya, Karaman, Van ve Hakkari çevrelerinde karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde sis ve yer yer pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır” ifadesi kullanıldı.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUM BİLGİSİ

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin doğusu ile Balıkesir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Bilecik ve Balıkesir çevreleri ile bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin güney ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kütahya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Kahramanmaraş dışında) yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle sağanak, Göller yöresinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Konya ve Karaman çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarının aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde pus, yer yer sis ile beraber buzlanma ve don olayları bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Hakkari ve Van çevrelerinin kar yağışlı, Şırnak çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus, yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayları bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir