Ekonomi

Ziraat Bankası’ndan müjdeli haber! Faizler siliniyor!

Bugün gelen bir son dakika haberine göre Ziraat Bankası, müşterileri için harekete geçerek, dev kredi kampanyasının detaylarını duyurdu. Banka tarafından yapılan açıklamada takip borcu 1 milyon TL’yi geçmeyen borçluların faizleri silinecek. Bunun için başvurular 8 Mart tarihinde başlıyor.

Ziraat Bankası müşterileri için müjdeli haberi verdi. Alınan yeni karara göre borcu olan yüz binlerce kişinin sevineceği ifade edildi. 8 Mart tarihiyle birlikte başlayacak olan başvurularla birlikte, vatandaşların faizleri silinecek. Detaylar haberimizde

İŞLENMİŞ FAİZİ ÖDEMEK DURUMUNDA KALMAYACAK

Ziraat Bankası, ödeme kampanyasına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında bu imkandan yararlanmak isteyen kişiler, takip hesaplarına aktarıldığı tarihteki bakiyelerini tek seferde ödedikleri durumda, başka herhangi bir faiz tahsil edilmeyecek. Yani vatandaşlar, takip tarihinden borcun kapandığı tarihe kadar işlenmiş faizi ödemek durumunda kalmayacak.

Uygulamanın ise 8 Mart 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olacağı belirtildi.

BİREYSEL MÜŞTERİLER İÇİN 100 BİN TL OLARAK BELİRLENDİ

Kamu bankasından gelen açıklamaya göre takip hesaplarına intikal bakiyesine ilişkin sınırlar, bireysel olan müşteriler için 100 bin TL, tarımsal kredi müşterileri için 500 bin TL olarak belirlendi. Bunun dışında kurumsal kredi müşterileri için ise 500 bin TL olarak ifade edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir