Gündem

Kırmızı renkli iller için yeni kararlar gündemde! Bilim Kurulu toplandı!

Gelen bir son dakika haberine göre Bilim Kurulu az önce kritik bir toplantıya başladı. toplantının gündeminde risk durumu kırmızı olan illerin kaderini belirleyecek kararların olduğu ifade edildi. Saat 17.00’de başlayan toplantı sonrasında Bakan Koca yazılı açıklama yapacak. Detaylar haberimizde

Mart ayından itibaren normalleşme adımları atılmaya başlandı. Bilim Kurulu Toplantısı ise normalleşme sonrasında ilk defa yapılıyor. Yapılan toplantının ilk maddesini ise, risk durumu kırmızı olan iller oluşturuyor. Video konferans yöntemi ile yapılacak olan toplantı sonrasında yeni kararların alınıp alınmayacağı merak ediliyor.

KIRMIZI RENKLİ İLLERİN DURUMU ELE ALINACAK

Sağlık Bakanlığı, her Pazartesi illerin koronavirüs durumunu belirleyen bir harita yayımlıyor. Pazartesi günü yayımlanan son tabloya gör kırmızı olan illerin sayısının artması herkesi tedirgin ederken, bugün Bilim Kurulu, risk durumu kırmızı olan iller için toplandı. Bu toplantıda illerin durumu ele alınacak.

BİR DİĞER KONU DA AŞILAMA

Bakan Koca, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında en geç Mayıs ayı sonuna kadar ortalama 52,5 milyon kişinin aşılanacağını belirtmişti. Bu kapsamda masada aşılamanın da bulunduğu ifade ediliyor.

KORONAVİRÜS HARİTASINDA SON DURUM

Son olarak 1 Mart Pazartesi günü ilk defa Kabine Toplantısında yayımlanan koronavirüs haritasındaki son durum şu şekilde ifade edildi.

Risk durumu kırmızı olan iller şu şekilde: Edirne, Balıkesir, Burdur, Sakarya, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Konya, Aksaray, Osmaniye, Adıyaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir