İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Adalet Bakanlığı İŞKUR aracılığı ile 1.518 temizlik personeli alımı yapacak!

Adalet Bakanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni bir iş ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan ilan göre Adalet Bakanlığı 1.518 temizlik personeli alımı yapacak. İşçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden online yapılacak olup, başvurular 4 Mart ile 8 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Alınacak temizlik personellerinden 58’i Ceza Ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’nde diğerleri ise farklı şehirlerde ki merkez teşkilatlarında görevlendirileceklerdir. İlana en az ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Adalet Bakanlığı personel alımı ile ilgili yayınlanan ilan detaylarında; başvuruda bulunmak isteyen adayların 35 aşını bitirmemiş olmaları belirtildi. Peki, İŞKUR işçi alımı başvuruları nasıl yapılacak? İstenilen başvuru şartları nelerdir? KPSS şartı var mı? Adalet Bakanlığı işçi alımı başvuru ekranı dahil tüm detaylar aşağıda verilmiştir.

ADALET BAKANLIĞI TEMİZLİK PERSONELİ ALIM İLANI

En az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmak.

İlan tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşını tamamlamamış olmak,

İlan tarihi itibarıyla başvuru yapılan yerde ikamet ediyor olmak,

İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak,

İlan edilen listeden sadece bir il için başvuru yapılabilecektir. Birden fazla il için başvuru yapıldığının tespit edilmesi halinde adayın hiçbir başvurusu kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 04/03/2021–08/03/2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile başvuru alınmayacaktır.

KURA İLE ADAY LİSTELERİNİN BELİRLENMESİ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi 17/03/2021 tarihinde saat 10:30’da Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda noter huzurunda gerçekleştirilecektir. Belirtilen bu tarihte değişiklik olması halinde Bakanlığımız internet sitesinde yeni kura tarihine ilişkin duyuru yapılacaktır. Tüm başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen adaylar Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen ve başvuru şartlarını taşıyan adaylar sözlü sınava alınacaktır.

Adaylar ülkemizi de etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimine katılamayacaklardır. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Youtube kanalından (https://www.youtube.com/channel/UC62GRRZnIPoZGM0GjkAzA8A) canlı olarak yayınlanacaktır. Kura çekilişi kuranın gerçekleştirildiği gün ve saatte video kayıt altına alınacaktır.

KURA SONUCUNDA İSTENİLECEK BELGELER

1.EK-1 Kimlik bilgileri, adli sicil durumu, sağlık durumu, askerlik durumu (erkek adaylar için) ve iletişim bilgileri için beyan formu. (EK-1 beyan formunun 1 adet hazırlanması, daktilo veya bilgisayar ile doldurulması, bilgilerde kısaltma yapılmaması ve imzalanması gerekmektedir.)

  1. Mezuniyeti gösterir öğrenim belgesinin onaylı sureti.

BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl ve yedek adaylar istenilen belgeleri 18/03/2021 – 24/03/2021 tarihleri arasında teslim edeceklerdir. Başvuru yapan adayların başvuru sürecini, belirtilen internet sitesinden takip etmeleri gerekir. Süresi içerisinde belge teslim etmeyenler değerlendirmeye alınmayacaktır.

ÜCRET

Atanma hakkı kazanan işçilere 2021 yılı için Asgari Ücret Tespit Komisyonunca belirlenen bir günlük normal çalışma karşılığı belirlenen asgari ücretin %10’u oranında artırılmış olarak günlük brüt 131,17 TL ödenecektir.

DİĞER HUSUSLAR

1) Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

2) Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

3) Bu sınavın başvurudan işe alınmaya kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme, sonuçların duyurulması ve çağrılar Bakanlığımızın internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilân yoluyla yapılacaktır.

ADALET BAKANLIĞI İŞKUR BAŞVURU EKRANI

Adalet Bakanlığı Temizlik Personeli Alımı İŞKUR başvuru ekranı için öncelikli olarak BURAYA TIKLAYINIZ… Ardında, kaşınıza gelen sayfa üzerinde yer alan ‘’İşyeri Ünvanı’’ kısmına aynen ‘’ADALET BAKANLIĞI’’ yazıp, sağ alt tarafta bulunan ‘’ARA’’ butonuna basınız. Gelen sayfa üzerinden, bulunduğunuz ile göre başvuru ekranı üzerinden kayıt işlemlerinizi yapınız.

Adalet Bakanlığı işçi alımı kılavuzu için TIKLAYINIZ

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir