Gündem

Aksaray’da çok sert sokağa çıkma yasağı uygulanacak! Bakkal ve manavlar kapanacak!

Koronavirüs salgını kapsamında geçtiğimiz gün güncel haritayı paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, riskli olan kırmızı illeri uyarmıştı. Açıklanan son risk haritasında kırmızı renkte olan Aksaray’da çok kritik bir karar alındı. Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre Aksaray’da pazar günü istinaslar ortadan kaldırılarak sert sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Konuyla ilgili Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu tarafından yapıldı. Vali Aydoğdu, yaptığı açıklamasında pazar günü boyunca manav, bakkal ve parkların kapalı olacağının altını çizerek, “Vatandaşlarımız 1 gün boyunca sabretmeli, ekmek dahil tüm ihtiyaçlarınızı karşılayın” diyerek, vatandaşları uyardı.

İNŞALLAH 10 – 15 GÜN İÇERİSİNDE AKSARAY GÖKYÜZÜ RENGİNE KAVUŞACAK

Vali Aydoğdu, Aksaray’da 1500 kişilik ekiple gerçekleştirilen denetimlere katılarak, gazetecilere çok önemli açıklamalarda bulundu. Denetimlere her gün kesintisiz bir şekilde devam edeceklerini belirten Aydoğdu, şunları söyledi:

“Hedefimiz çocuklarımızı okula kavuşturmak ve esnafımızın iş yerlerini açmak. Bunun için ciddi manada gayret içerisindeyiz. Bütün ekiplerle alandayız. Ev gezmelerini ve taziyeleri mutlak suretle bırakmamız gerekiyor. Yoğunluğu da azaltmak için muhtarlarımızla, imamlarla ve banka müdürleriyle görüştük. İnşallah 10-15 gün içerisinde Aksaray, gökyüzünün rengine kavuşacak”

İSTİSNALARIN OLMADIĞI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK

Aydoğdu, açıklamasının devamında istisnaların olmadığı bir sokağa çıkma yasağının olacağını söyleyerek, detayları şu şekilde aktardı:

“Aksaray’da pazar günü istisnalar da ortadan kaldırılarak sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yani hiçbir şekilde, hiçbir vatandaşımız sokağa çıkmayacak. Bakkallar, manavlar, parklar kapalı olacak. Bir gün boyunca sabretmek zorundayız. Bu, Aksaray’ın geleceği için çok önemli. Onun için pazar gününden önce bütün vatandaşlarımızın ekmek dahil tüm ihtiyaçlarını tedarik etmeleri gerekiyor”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir