Ekonomi

Doğalgaza 3 kez zam geldi!

Yılbaşından bu yana doğalgaza 3 kez zam geldi! BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan ise Türkiye'de doğalgazın ucuz olduğunu savundu. Doğalgaza ardı ardına gelen zamları eleştiren Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, faturasını ödeyemediği için 590 bin kişinin doğalgazın kesildiğine dikkat çekti. Beştaş doğalgaz zammını meclise taşıdı ve şu açıklamaları yaptı;

MERAL DANIŞ BEŞTAŞ (Siirt) – Faturasını ödeyemeyen 590 bin abonenin doğal gazı kesildi. Yılbaşından bu yana doğal gaza 3 kez zam gelirken KİT Komisyonunda konuşan BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan ise Türkiye’de doğal gazın ucuz olduğunu savundu, ne garip.

Neye göre doğalgaz ucuz, bunu açıklamıyor tabii. Coronavirüsün etkisiyle kötüye giden ekonomi işsiz sayısını artırdı. Geçen yılın dokuz ayında, ülke genelinde 590 bin abonenin doğal gazı borcundan dolayı kesildi ve her ay yaklaşık 65 bin abonenin doğal gazının kesildiğini biliyoruz. Kış şartlarında insanlar açlıkla, yoksullukla ve bir de soğukla mücadele ediyor. Biz bu konuda BOTAŞ Genel Müdürünün yeni bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Madem gaz bu kadar ucuz, neden 590 bin abone gaza erişemiyor? Madem ucuz, neden kesiyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir