Gündem

Bitlis’te helikopter kazası! 11 Asker şehit oldu!

Bitlis-Tatvan kırsalında askeri helikopter kazası meydana geldi. Kazada 11 asker şehit olurken 2 askerinde yaralandığı belirtildi. Bitlis'te düşen helikopterde Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da şehit olduğu öğrenildi.

Bitlis’ten gelen son dakika kaza haberi 11 eve şehit ateşi düşürdü… Helikopter kazası ile ilgili Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.” bilgisi verildi. Ayrıca Bitlis’te düşen helikopterde Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın da şehit olduğu öğrenildi.

SON DAKİKA ŞEHİT HABERİ

CAHİT ÖZKAN (Denizli Milletvekili) – Aziz milletimiz; bugün, almış olduğumuz elim bir haber üzerine yapılan araştırmalar çerçevesinde, Bingöl’den Tatvan’a gitmek için havalanan, saat 13.55’te kalkış yapan, Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait bir helikopterle saat 14.25 sularında yani yaklaşık yarım saat sonra irtibat kesilmiş ve yapılan araştırmalar neticesinde askerî helikopterimizin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir ve tabii, yapılan ilk incelemede 11 personelimizin, askerimizin şehit olduğunu üzülerek teessürle öğrenmiş bulunuyoruz. 2 askerî personelimiz de yaralı olarak kurtarılmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz, ruhları şad, mekânları cennet olsun, yakınlarına ve aziz milletimize sabrıcemil ihsan etmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 4 askerî personelimize de inşallah, en kısa zamanda Allah’ın -şifa- Şafi ismiyle şifa vermesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Rabbim bu ülkeyi, bu milleti, Silahlı Kuvvetlerimizi her türlü belalardan, musibetlerden ve kazalardan muhafaza buyursun.

KAZADA 9 ASKER ŞEHİT OLDU

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 11’inin şehit olduğu, 2 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.


Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.

HELİKOPTER ENKAZINA ULAŞILMIŞ DURUMDA

Habertürk TV’ye konuşan Mehmet Ağar şu ifadeleri kullandı: Elazığ’da görev yapan helikopterimiz. Uçuş mesafesi 1-1,5 saat civarında. 11.55’de kalkıyorlar ve 45 dakika sonra irtibat kesiliyor. Karadan ve havadan arama kurtarma çalışmaları başlıyor ve enkaza ulaşılıyor.

Korgeneral Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu.

ENGİN ALTAY (İstanbul) -Sizin de işaret buyurduğunuz gibi, hepimizi derinden sarsan bir kaza haberiyle üzüldük. Bitlis’te meydana gelen helikopter kazasında 9 kahraman askerimizi kaybettik. Allah’ım mekânlarını cennet etsin, kederli ailelerine, aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Tabii, bu arada 4 askerî personelimizin de yaralı olduğuna dair haberler var; yaralı askerlerimize de Allah’ımdan şifa diliyorum. İnşallah, böyle acı haberler duymayız bundan sonra. Üzüntümüz büyük, milletimizin başı sağ olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir