İş İlanlarıİşkur İş İlanları

Üniversiteye işçi alımı başladı! Başvurular 8 Mart’ta son!

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanına göre, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne beden işçisi alımı yapılacak. En az ilkokul mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanında adayların taşıması gereken şartlar, başvuru metni ve başvuru linki haberimizde mevcut..

Üniversite işçi alım ilanlarını yakından takip edenler için flaş bir ilan yayımlandı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı’nın yayımladığı kamu işçi alım ilanına göre beden işçisi alımı yapılacak. Başvurular başlamış olup, 8 Mart tarihine kadar devam edecektir. En ilkokul mezunu personel alım için adayların en az ilk öğretim en çok ön lisans mezunu olması gerektiği belirtildi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan personel alım ilanı için yayımlanan ilanda tüm şartlar ayrıntılı olarak ifade edildi. Kura çekilişi ile yapılacak olan üniversite işçi alımı için, gerekli şartları taşıyan adayların en geç 8 Mart tarihine kadar başvuruda bulunması gerekmektedir.

KPSS ŞARTI YOK

Yayımlanan işçi alımı için adaylardan KPSS şartının aranmadığı ifade edilirken, başvuruda bulunmak isteyenlerin ilk olarak aşağıda ifade edilen şartları taşıyıp taşımadığını belirlemesi gerekiyor. İşte başvuru şartları ve detaylar..

BAŞVURU ŞARTLARI

 TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

  1. A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesinde mevcut yeşil alanların bakım ve düzenlemesinde(Peyzaj alanlarında yabancı ot temizliği ve ağaç diplerinin çapalanması vb.) çalıştırılmak üzere 90 gün süreyle 10 geçici işçi alımı yapılacaktır. Başvuru için istenen özellikler;

1- Öğrenci olamaz.

2- Askerlikle ilişiği olmamak.

Not: Kura çekilişi 10.03.2021 tarihi saat 10:00 da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlük Binası B Blok Turuncu Salon da yapılacaktır.

Mülakat 12.03.2021 tarihin saat 10:00 da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Yapılacak olan Noter Kurası Sonuç Listesi ve Mülakat Sonuç Listesi www.mehmetakif.edu.tr internet sitesinin duyurular kısmında yayınlanacak olup ayrıca kişilere tebligat yapılmayacaktır.

DETAYLAR VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir