Eğitim

Son dakika Bakan Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması! “Okulların durumu değişecek!”

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime ilişkin yapmış olduğu açıklamasında şehirlerin aldıkları mesafeye göre okullardaki durumların değişeceğini belirtti.

Bakan Selçuk, okullarda başlayan yüz yüze eğitim kapsamında, bugün Sakarya’da bulunan Hatice Arslan Ortaokulu’nu ziyaret etti. Bakan Selçuk, yaptığı ziyaretinde, “Kontrollü Normalleşme” adı altında yüz yüze eğitime başlayan okullardaki son durumu aktardı.

MAVİYE DOĞRU YÖNELEN BİR ÇABA BEKLİYORUZ

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamasında tüm Türkiye için, maviye doğru yönelen bir çabada olmaları gerektiğini beklediklerini ifade ederek, “Bu süreci el birliği ile götüreceğimizi düşünüyorum. Velilerimizin öğrencilerimizin desteğine ihtiyacımız var. Haritada maviye doğru yönelen bir çabanın içinde olmalarını bekliyoruz. Bütün öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı iletiyorum” dedi.

“OKULLARIN DURUMUNDA DA DEĞİŞKENLİK OLACAK”

Bakan açıklamasının devamında okulların durumunda değişkenlik olabileceğini şu sözlerle ifade etti:

“Çocuklar bayram yeri gibi bakıyorlar. Sınıfların heyecanı, atmosferi çok farklılaşmış. Şehitlerimizin olduğu bir günde çok daha büyük bir mutlulukla göstermek mümkün olabilir ama yüreğimizdeki burukluk bunu engelliyor.

Şehir bazlı yerinde yönetim yaklaşımı bu gayeyi güdüyor. Şehirlerin aldıkları mesafeye göre okulların durumunda da değişkenlik olacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir