Gündem

Vali açıkladı! Zorunlu olmadıkça buraya sakın gitmeyin!

Özellikle son dönemlerde bazı bölgelerimizde artış gösteren koronavirüs salgınına ilişkin, kırmızı risk kodu olan Amasya Valisi'nde uyarı geldi. Vali, yaptığı açıklamasında, zorunlu olmadıkça Karadeniz Bölgesi'ne gidilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, vatandaşları uyararak, zorunlu olunmadığı sürece Karadeniz Bölgesi’ne gidilmemesi gerektiğini belirtti. Eğer gidilirse de, kısa sürede geri dönülmesi gerektiğini belirten Vali, “Zorunlu olmadıkça Karadeniz Bölgesi’ne özellikle kırmızı olan illerimize gitmemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer gitmeleri gerekiyorsa süratle oradan dönmelerini istiyoruz” dedi.

“SARI VE MAVİ RENKLERE ÇOK UZAK BİR İL DEĞİLİZ”

Vali Masatlı, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Son bir yıldır salgınla ilgili çok ciddi bir mücadele veriliyor. Bizim genel manada hastalıkla ilgili önemli bir sorunumuz olmadı ama özellikle son bir aydır mücadelemiz arttı. Mutasyonlu virüsün özellikle Karadeniz Bölgesi’nde yayılmasından kaynaklı olarak ilimizde bundan olumsuz etkilendi ve Amasya, kırmızı iller arasında yerini aldı. Bu durum başta ben olmak üzere tüm Amasya halkımızı üzdü. Kurallara harfiyen uyarak bu kırmızıyı turuncuya, akabinde sarıya ve maviye dönüştürmeliyiz. Bununla ilgili ciddi çalışmalara başladık, bu renklere çok uzak bir il değiliz. Bununla ilgili vatandaşlarımızdan bazı taleplerimiz olacak. Zorunlu olmadıkça Karadeniz Bölgesi’ne özellikle kırmızı olan illerimize gitmemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer gitmeleri gerekiyorsa süratle oradan dönmelerini istiyoruz. Burası kadim bir Osmanlı ve Selçuklu şehridir, dolayısıyla burada bir aile kültürü var. Aile, arkadaş, eş, dost ziyaretlerini bu dönemde yapmayacağız”

“TÜM KURALLARA UYMALIYIZ”

Vali Masatlı, vatandaşları, ısrarla uyararak, “Maske, mesafe ve temizlik kuralına her yerde ve her şekilde uymamız salgınla olan mücadelemizi güçlendirecektir. Bu zamana kadarki özverilerinden, fedakârlıklarından dolayı tüm Amasya halkına teşekkür ediyorum. Ancak son bir defa daha başta esnaflarımız olmak üzere okula gitmek için can atan öğrencilerimiz, yaşlılarımız, gençlerimiz için özverili davranmaya devam etmeliyiz. İlimizin rengini önce turuncu, sonra sırasıyla sarı ve maviye çevirip, normal hayatımıza bu şekilde dönmeliyiz. Bu nedenle tüm kurallara uymalıyız” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir