Genel

İstanbul için 3 günlük hava durumu tahmin raporu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından İstanbul için yayınlanan 3 günlük hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Bugün gündüz aralıklı olarak İstanbul genelinde sağanak yağışa karşı hazırlı olun. İstanbul’da en yüksek sıcaklık 13 derece olacak. Havalar akşama doğru soğuk olacak.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu, yarın çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren batısı (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

İstanbul’da bu akşam hava yine yağışlı olacak. En düşük sıcaklık ise 5 derece olacağı tahmin ediliyor. Gece ise rüzgar sert esecek ve sıcaklıklara sıfıra yakın olacak. İl genelinde yağışlar yüzde 98 oranında görülürken nem oranı yüzde 68 olacak. Rüzgar 25 km hızla kuzey batıdan esecek. Cumartesi (6 Mart 2021) günü saatlere göre hava durumu şöyle;

7 Mart 2021 Pazar Günü İstanbul Hava Durumu

Kısmen güneşli bir hava bekleniyor. Gündüz en yüksek sıcaklık 9 derece iken gece en düşük sıcaklık 1 dereceye kadar düşecek.

Pazartesi günü (8 Mart 2021) güneşli bir hava bekleniyor. Gündüz en yüksek sıcaklık 10 dereceyi bulacak. Gece en düşük sıcaklık 4 derece olacak.