Gündem

Samsun’da kan donduran olay! Kızının önünde eski karısını sokak ortasında darp etti!

Tüm Türkiye Samsun'da yaşanan kan donduran olayı konuşuyor. Eski karısını öldüresiye olarak darp eden İbrahim Zarap, ekipler tarafından gözaltına alınan yaralı kadının hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi. Eski eşini darp eden adam ekipler tarafından gözaltına alındığında ise verdiği savunma herkese pes dedirtti.

Korkunç olay Samsun’un Canik Belediye binasının bahçesinde meydana geldi. İbrahim Zarap isimli şahıs, boşandığı eski eşini, 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde darp etti. Darbelerin etkisiyle yere yığılan kadına tekme atmaya devam ederken, o anlar bir vatandaşın cep telefonu tarafından kayda alındı.

 TEKME TOKAT DÖVDÜ

Vatandaş tarafından çekilen görüntülerde, küçük kızın “Anne” diye bağırıp ağladığı, saldırganın ise, gözü dönmüş bir şekilde yerde yatan eski eşine tekmeler atarak vurmaya devam ettiği göründü. Kadın, eski eşinin saldırısıyla başını yere çarptı.

Eski eşi tarafından darp edilen kadın, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hemen hastaneye kaldırıldı. Küçük kız koruma altına alınırken, olaya Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetli Mücadele Bürosu ekipleri soruşturma başlattı.

“KADINA KARŞI ŞİDDETİN EN AŞAĞILIK ÖRNEKLERİNDEN BİRİ”

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Samsun’da kadına karşı şiddetin en aşağılık örneklerinden birinin sergilendiği olay hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılık talimatıyla fail yakalanarak gözaltına alındı. Hukuk gereğini yapacak, failin yaptığı yanına kâr kalmayacak” ifadesini kullandı.

“İLK DEFA DEĞİL YÜZLERCE KEZ ŞİKAYETÇİ OLDUK, HİÇ CEZA ALMADI”

Korkunç olay sonrasında darp edilen kadının kardeşi, sosyal medya üzerinden yetkililere çağrıda bulunarak, daha önce çok kez şikayetçi olduklarını ancak konuyla ilgili hiç ceza verilmediğini şu sözlerle ifade etti:

“Evet bu kez çok yakınımızda bu videodaki kişi benim ablam.O çığlık atan küçücük çocuk benim yeğenim.Ne olur yardım edin.İlk defa değil yüzlerce kez şikayetçi olduk hiç ceza almadı.Videoda sokak ortasında küçücük bir çocuğun önünde öldüresiye dövülen kişi benim ABLAM”

“BİR ANDA GÖZÜM DÖNDÜ”

Çevredeki vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirilen İbrahim Zarap, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. 3 yıl önce boşandığı eşini darp eden adam, verdiği ifadesinde, “Kızımı teslim ederken bana, ‘Sana bir daha kızı göstermeyeceğim’ dibi şeyler söyledi. Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirmişim. O yüzden böyle yaptım. Olaydan sonra çevredekiler beni darbetti. Eğer kimlikleri tespit edilebilirse hepsinden şikayetçi olacağım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir