Ekonomi

Altınla ilgili şoke eden açıklama! Haziran’a bu rakamlarda olacak!

Vatandaşların ve yatırımcıların yakından takip ettiği altın fiyatları ile ilgili şoke eden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada Haziran ayında altın fiyatlarının göreceği rakamlar açıklandı. İşte uzmanlar tarafından yapılan tahminler ve altın fiyatlarıyla ilgili detaylar..

2020 yılında yatırımcısına büyük kazandıran altın fiyatları, Cuma günü son günlerin en düşük seviyesindeydi. Fiyatların bu kadar düşmesi, vatandaşların kafasını karıştırırken, konuyla ilgili uzmanlar tarafından yapılan açıklamada altın fiyatlarının kısa vadede bu seviyede yatay olarak devam edeceğini belirtildi.

HAZİRAN’DA ALTIN FİYATLARI

Haziran ayında altın fiyatlarına ilişkin açıklama yapan Refinitiv’in metal analisti Debajit Saha altın fiyatlarının Haziran sonu ya da Temmuz başında 1.605 doları görebileceğini belirtti. Uzman isim konuyla ilgili şunları söyledi:

“Sarı metalin 1.685 dolar/ons seviyesinde makul destek bulmasını bekliyoruz. 1.800 dolar işaretini yükseltmeye çalışacak ve bu seviye civarında satış baskısını bir kez daha tecrübe edebilir. Altın için baskısını bir kez daha tecrübe edebilir. Altın için daha geniş düşüş trendi sona ermedi ve Haziran sonu veya Temmuz başında 1.605 dolara dokunmasını bekliyoruz”

YATIRIMCILAR ALTINA YÖNELMEYE BAŞLAYACAK

Konuyla ilgili Head of Equity Research Başkanı Nirali Shah, ise önümüzdeki dönemlerde yatırımcıların altına yönelmeye başlayacağını belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir