Kültür-sanat

Son dakika usta oyuncu Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi! Rasim Öztekin kimdir?

Gelen bir son dakika haberine göre usta oyuncu Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi. Pek çok yapımda rol alan usta ismin kalp krizi geçirmesi, tüm sanat camiasını üzerken, internet üzerinden Rasim Öztekin kimdir? araştırmaları da hız kazandı.

Usta tiyatro ve sinema oyuncusu olan Rasim Öztekin bugün kalp krizi geçirdi. Arkadaşlarıyla mesajlaştığı sırada fenalaşan 62 yaşındaki usta oyuncu, yapılan müdahaleler sonrasında duran kalbi yeniden çalıştırıldı.

Hastanede tedavi altına alınan Rasim Öztekin’in sağlık durumunun ise iyi olduğu ifade edildi. Peki, Rasim Öztekin kimdir?

RASİM ÖZTEKİN KİMDİR?

14 Ocak 1959 İstanbul’da dünyaya gelen Rasim Öztekin, eğitimini İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olarak tamamladı. Sahne yaşamındaki ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro okulunda atan usta oyuncu, 2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğunu Ferhan Şensoy’dan devraldı. Usta sanatçı Öztekin, 20 Eylül 2020’de ise kavuğu Şevket Çoruh’a devretti.

1992 – 1995 yılları arasında televizyon dünyasında çeşitli şovlar yapan Öztekin, Akşam Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. YouTube kanalı olan Rasim Öztekin, buradaki kanalından çeşitli yayınlar yapmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir