EğitimGündem

MEB resmen duyurdu! Bugün başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada 8 Mart itibariyle sınavların başlayacağı duyurulmuştu. Bugün milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren sınavlar bugünden itibaren yapılmaya başlandı. Yüz yüze sınavlar en geç 3 hafta içerisinde tamamlanacak.

Koronavirüs salgını sebebiyle liselerde ilk dönem uygulanamayan yüz yüze sınavlar bugünden itibaren tedbirlerle birlikte yapılmaya başlandı. 3 hafta içerisinde tamamlanacak olan sınavlara tüm liseliler katılım sağlayacak.

Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren önemli bir karar verildi. Koronavirüs salgını sebebiyle liselerde ilk dönem yapılamayan sınavlar, yeni normalleşme süreci kapsamında bugünden itibaren yapılmaya başlandı. Aynı zamanda risk durumuna göre belirlenen seviyelerde de 2 Mart tarihinde yüz yüze eğitime başladı.

81 İLDE BAŞLADI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bugün lise sınavları 81 ilde yapılmaya başlandı. Birinci döneme ait sınavlar ve işlemler 26 Mart Cuma gününe kadar tamamlanırken, 31 Mart Çarşamba gününe kadar da e-Okul sistemine bilgilerin işlenmesi gerekecek.

SINAVLARI YAPAMAYAN OKULLARI

2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk dönemindeki sınavların 8 Mart – 26 Mart tarihleri arasında yapılması gerektiği belirtildi. Bu tarihler arasında sınavı yapamayan okullar, ikinci dönem birinci sınavları 29 Mart – 16 Nisan 2021 tarihleri arasında yapabilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir