Ekonomi

Ziraat Bankası’ndan borcu olanlara müjde! Bugün başladı!

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası'ndan önemli bir kredi karar alındı. Geçtiğimiz günlerde bankada yapılan açıklamada faizlerin alınmayacağı ifade edilirken, kredi ödemeleriyle ilgili kararın bugünden itibaren başlayacağı duyuruldu. Birçok kişinin yararlanabileceği kredi kampanyasına ilişkin detaylar haberimizde

Kredi borcunu ödeyemeyen binlerce kişi için Ziraat Bankası’ndan dev bir adım atıldı. Faiz ödemesinin yapılmayacağının ifade edildiği açıklamada uygulamanın 31 Aralık 2020 itibariyle takibe düşen krediler için geçerli olacağı vurgulandı.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Ziraat Bankası, pandemi döneminde borcu olan vatandaşlar için harekete geçerek yeni bir ödeme kolaylığı sunduğu duyuruldu. Borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlar için kredi kampanyası bugünden itibaren uygulanacak. Bu kampanyadan yararlanmak isteyenlerin borçlarının takipte olması ve borç miktarının 1 milyon TL’yi geçmemesi gerekmektedir.

UYGULAMA 30 HAZİRAN’A KADAR DEVAM EDECEK

Yapılan açıklamanın devamında takipte borcu olan kişiler için uygulamanın 30 Haziran 2021 tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

Yeni imkandan yararlanmak isteyen müşteriler borçlarının takibe alındığı tarihten sonraki dönem için başka ad adı altında herhangi bir faiz ödenmeyeceğinin altı da çizildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir