Genel

Son dakika 3 bakanlık devreye girdi! Artık 81 ilde başlıyor!

Bugün gelen bir son dakika haberine göre uzun süredir gündemde olan bir uygulama 3 bakanlığın devreye girmesiyle birlikte artık 81 ilde başlıyor. Son dönemlerde kadına olan şiddetin artması üzerine düğmeye basılarak, elektronik kelepçe uygulamasının genişletileceği belirtildi. Detaylar haberimizde..

Konuyla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın işbirliğinde 2019 yılından bu yana 15 pilot ilde uygulanan “Elektronik Kelepçe Uygulaması” artık 81 ilde uygulanacak.

Elektronik kelepçe uygulamasının kısa sürede 81 ilde başlaması için İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil durumlar Koordinasyonu Merkezi (GAMER) bünyesinde bir merkez oluşturdu. Kadın şiddet bünyesi kapsamında geliştirilen elektronik kelepçe, ŞÖNİM, Jandarma ve Emniyet personellerine tanıtıldı.

500 PERSONEL KATILDI

81 ilden ŞÖNİM, Jandarma ve Emniyet personellerinin katılmasıyla  birlikte Elektronik İzleme Merkezi ile ilgili bilgiler aktarıldı. Ülke genelinde yaygınlaştırılacak olan yöntemlerle uygulamasının aksamadan ilerlemesi için yapılması gerekenler aktarıldı.

500 personelin katılımı ile düzenlenen toplantıda Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’ndan olan yetkililer sunumlar gerçekleştirildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir