Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu! Kadına şiddete karşı Meclis’te yeni komisyon oluşturuluyor!

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde önemli açıklamalar kaydetti. Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamasında Meclis'te kadına şiddete karşı yeni bir komisyon oluşturulduğunu duyurdu. Detaylar haberimizde

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’ne katılan ve önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik mesajlar verdi. Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi yolunca verilen mücadeleyi omuzlayan herkese teşekkür dileklerinde bulunan Erdoğan, Meclis’te yeni komisyon oluşturulacağını belirtti.

“TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Erdoğan açıklaması içerisinde şu ifadeleri kullandı:

“Kurulduğu günden beri partimizin çatısı altında ülkemiz ve milletimize hizmet etmek için çalışan tüm kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Siyasete kadın nezaketini, inceliğini katan Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi yolunda verdiğimiz mücadeleyi omuzlayan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum”

“KADINLARIMIZIN HAKKIN ÖDEYEMEYİZ”

“Bazı mücadeleler vardır ki karşılığını sadece Rabbimizden umarız. Medeniyet davamız yolundaki yürüyüşümüz de böyle bir mücadeledir. Sokak sokak, ev ev gezerek davamızı anlatan, seçim sandığına sahip çıkan, tankların önüne geçip darbecilerin karşısına dikilen kadınlarımızın haklarını ödeyemeyiz”

KADIN NE KOCASININ NE DE BABASININ MALI DEĞİLDİR

Samsun’da meydana gelen korkunç olaya da değinen Cumhurbaşkanı, “Bizim kültürümüzde kadın kocasının ya da babasının malı değildir. Samsun’da olduğu gibi zaman zaman rastladığımız olumsuzluklar kadim değerlerimizden uzaklaştığımızı gösteriyor. Bu zihniyeti bünyemizden söküp atmamız gerekiyor. Cinayetleri töre ve benzeri bahanelerle kültürümüze yıkmaya çalışanlara da asla fırsat vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.

MECLİS’TE YENİ KOMİSYON OLUŞTURULUYOR

Herkesi heyecanlandıran bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’te yeni bir komisyon oluşturulduğunu şu sözlerle duyurdu:

“Kadın hakları konusunda en ileri sayılan ülkelerdeki cinayetler ülkemizden katbekat fazla. Ülkemizde tek bir kadının dahi alçakla katledilmesine caddelerin ortasında dövülmesine, son Samsun’da yaşanan hadise asla onlara haklılık payı çıkarmaz. Meclis’te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Biz bunları ne ana muhalefete ne de diğerlerine bırakamayız. Elimizden geleni yapacağız. Dün akşam Adalet bakanım ile tekrar konuştum, bu işi sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi. Ardından malum kişi tutuklandı”

Bir Yorum

  1. Sayın cumhurbaşkanım çok anlamlı kadın gününde komisyon tarafından işsizlik için bir ekip kurulsada bizde şiddet görmesek artık yeter..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir