Kültür-sanat

Rasim Öztekin hayatını kaybetti!

Geçirdiği kalp krizi sebebiyle kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesinde olan Rasim Öztekin'den acı haber geldi. Tiyatro, sinema ve dizisi oyuncusu olarak tanınan Rasim Öztekin, hayatını kaybetti. Acı haberi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu.

Dün akşam Sağlık Bakanı Koca, yaptığı açıklamasıyla Rasim Öztekin’in hayatını kaybettiğini duyururken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da, “Rasim Öztekin’e Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, tüm sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum” ifadesiyle başsağlığı mesajı yayımlandı.

BAŞKA HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Kalp krizi geçirmesiyle birlikte Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Rasim Öztekin, daha sonra  İstanbul Dr. Siyami Ersek  Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti.

“BÜTÜN MÜDAHALELERE RAĞMEN HAYATINI KAYBETTİ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun.”

EVİNDE FENALAŞMIŞTI

62 yaşındaki usta oyuncu Pazar günü öğle saatlerinde, arkadaşlarıyla mesajlaşırken, evinde fenalaşmıştı. Kalbinin durduğu belirtilen ünlü oyuncuya sağlık ekipleri yaptıkları müdahaleler sonrasında hayata döndürmüştü. Ancak Rasim Öztekin’den dün akşam acı haber geldi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir