EkonomiGündem

Son dakika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladı! İşten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı!

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yürürlüğe giren karara göre İşten Çıkarma Yasağı 2 ay uzatıldı. Konuyla ilgili açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Selçuk, 17 Mart tarihinden itibaren 2 ay boyunca daha uzatılan İşten Çıkarma Yasağı için, “Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için tedbirlerimize devam ediyoruz” dedi.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Konu ile ilgili binlerce kişiyi yakından ilgilendiren karar 9 Mart 2021 Salı Resmi Gazete’de yayımlandı. “Cumhurbaşkanı Kararı” başlığı altında yayımlanan kararda İşten Çıkarma Yasağı’nın 2 ay daha uzatıldığı duyuruldu.

16 Nisan 2020 tarihinde İŞ Kanunu’na eklenen geçici madde ile ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ya da iş yeri faaliyetinin sona ermesi, işi sona ermesi gibi durumların dışında 3 ay işverenlerin işçileri işten çıkarmaları yasaklanmıştı.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile bu karar 17 Mart 2021 tarihinden itibaren 2 ay daha uzatıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KARARIYLA 2 AY SÜREYLE UZATILDI

Bakan Selçuk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kullandı:

“Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için tedbirlerimize devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Nakdi Ücret Desteği ve Fesih Kısıtı’nı 2 ay süreyle uzatıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir