Eğitim

Bakan Selçuk okullarla ilgili son kararı açıkladı! Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Milyonlarca öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yapmış olduğu açıklamasında okullarla ilgili son kararı açıklarken, sınavlarla ilgili bir değerlendirmede de bulundu. Buna göre okullarda yüz yüze eğitim 2 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

Bir televizyon kanalının canlı yayınına konuk olan Bakan Ziya Selçuk, çok önemli açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin merakla beklediği ara tatil ve yaz tatili konusuna değindi.  bulundu. Öğrencilerin merakla beklediği ara tatil ve yaz tatili konusuna değindi.

Koronavirüs salgını sebebiyle, okullarına yeni kavuşan öğrenciler için beklenen açıklama geldi. Telafi eğitimi kapsamında okulların 2 Temmuz tarihine kadar açık olacağını söyleyen Bakan, yaz tatilinin de bu tarihte başlayacağı duyurdu.

OKULLAR 2 TEMMUZ’A KADAR AÇIK OLACAK

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamasında okulların 2 Temmuz tarihine kadar açık olacağının altını çizerek, “Okullar, 2 Temmuz’a kadar açık olacak. Yaz tatili 2 Temmuz’da başlayacak” dedi.

Aynı zamanda 2 Temmuz’a kadar okullarda ara tatil yapılmadan eğitime devam edileceği duyuruldu.

SINAVLAR NE OLACAK?

Bakan açıklamasının devamında sınavların okullarda yapılmaya devam edileceğini belirterek, “Öğrencilerin %77’si sınavların iptal olmasını istemiyor” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir