Gündem

Diyanet’ten açıklama geldi! Bu yıl yapılmayacak!

Diyanet İşleri Bakanlığı'ndan bu yıl için son dakika açıklaması geldi. 2020 hac ibadeti, koronavirüs salgını sebebiyle yapılamamıştı. Yapılan açıklamada adayların kura ve kayıt haklarının 2021 yılı içerisinde de devam ettiği aktarıldı. Detaylar haberimizde

Son dönemlerde hac ve umre ibadetleri üzerinde peş peşe yöneltilen sorulara ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklamaya ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

2021 YILI İÇİNDE DE DEVAM EDECEK

Geçtiğimiz yıl salgın sebebiyle yapılamayan 2020 hac ibadetine ilişkin hacı adaylarının kura başvurularının 2021 yılı içerisinde de devam ettiği duyuruldu.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“2020 yılı hac ibadeti Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamadığı için hacı adaylarının kura ve kayıt hakları 2021 yılı için de devam etmektedir. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile 2021 yılı hac ibadetine ilişkin görüşmeler sürmektedir. Görüşmeler neticesinde alınacak kararlar kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ayrıca Suudi Arabistan’ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri de yapılamayacaktır.

Vatandaşlarımız, hac ve umre hizmetleri ile ilgili 0 850 260 13 13 numara aracılığı ile İletişim Merkezimizden bilgi alabilirler.Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir