Genel

Koronavirüsle birlikte getirilen yüzde 50 koltuk sınırlaması kaldırıldı!

Koronavirüs salgının hayatımıza girmesi ile birlikte birtakım kurallar da uygulanmaya başlamıştı. Salgınla birlikte şehirlerarası otobüslere yüzde 50 koltuk sınırlamasının kaldırıldığı duyuruldu. Detaylar haberimizde

Gelen bilgiye göre artık otobüs ruhsatlarında belirtilen yolcu sayısı kadar taşıma yapılabilecek. Geçtiğimiz haftalarda başlayan kademeli normalleşme süreci ile birlikte hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ve çeşitli kısıtlamalar esnetilmişti. Gelen son bilgiye göre otobüsler yüzde 50 koltuk sınırlaması da kaldırıldı.

YÜZDE 50 KOLTUK SINIRLAMASI UYGULANIYORDU

Salgının başladığı ilk günden itibaren toplu ulaşım araçları ve şehirler arası otobüslere yüzde 50 koltuk sınırlaması getirilmişti. Geçtiğimiz günlerde TCDD koltuk sınırlamasının kaldırıldığını duyurmuştu.

TÜM TEDBİRLER UYGULANIYOR

Konuyla ilgili açıklama TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Yıldırım tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Yolcular otobüsler HES kodu kontrolü yapılarak alınıyor. Otobüsler her seferinde dezenfekte ediliyor. Otobüslerde yolcular için dezenfektan ve maske bulunduruluyor. Yolcuların maske kullanımı zorunluluğu denetleniyor. Personelin her seferde ateş ölçümü yapılıyor. Ayrıca sağlık bakanlığı tarafında hazırlanan Salgın Yönetimi Çalışma Rehberi’nde tüm tedbirler uygulanıyor”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir