Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan normalleşme açıklaması! Önümüzdeki hafta..

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında çok önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz haftalarda yapılan Kabine Toplantısı sonrasında normalleşme adımlarını tek tek açıklayan Erdoğan'dan flaş bir açıklama geldi.

Koronavirüs salgını, ülkemizde etkisini göstermeye devam ediyor. 1 Mart tarihi itibariyle kademeli normalleşmeye başlayan ülkemizde açıklanan son koronavirüs tablosunda durumun ne kadar ciddi olduğu bir kere daha gözler önüne serildi.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA HARİTAYI GÜNCELLEYECEĞİZ”

Bugün AK Parti Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında önümüzdeki hafta yapılacak olan kabine toplantısına işaret etti. Gelecek hafta yapılacak olan Kabine Toplantısında normalleşme haritasının güncelleneceğini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün Türkiye aşılama konusunda dünyada en üst sıralarda yer alıyor. Tedbirlerde de iyi bir noktadayız. Yeni kontrollü normalleşme adımlarını renklere göre belirledik. Hiç şüphesiz ideal olmamakla birlikte bu sistemin adil olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki hafta yapacağımız Kabine Toplantısı’yla haritamızı güncelleyeceğiz. Ülkemizi bu sıkıntılardan kurtarabileceğimize inanıyorum”

“TÜRKİYE HİÇBİR ZAMAN BÖYLE BİR DURUMA DÜŞMEDİ”

“Koronavirüs salgını dünyanın son bir asırdaki en büyük sağlık krizi olarak etkisini artırarak sürdürüyor. Pek çok ülke adeta sağlık sisteminin çöküşüyle kendi içine kapanırken, biz tüm vatandaşlarımıza hastanelerimizi açtık. İlk aylardaki maske kargaşasını hatırlayın, yoğun bakım yatağı, solunum cihazı krizini hatırlayın, toplu ölümleri hatırlayın. Dünyanın devlerini anlatıyorum. Türkiye hiçbir zaman böyle bir duruma düşmedi. Öyle tweetler atıyorlar ki biz maskesiz kalmışız, maske dağıtamamışız. Bu terbiyesizliktir. Biz dünyada nerede bir sıkıntı varsa oranın imdadına yetişmeyi bir görev telakki ettiği için böyle adımları attık. Bunların böyle bir derdi yok. İnançlarından ötürü böyle bir adımı atma dertleri yok”

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir