Genel

Meteoroloji son dakika uyardı! Bu bölgelere çamur yağacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şehirler sıralanarak tek tek uyarı yapıldı. Bugünden itibaren bazı illerimizde çamur yağışının olacağı duyuruldu. İşte çamur yağışı olacak bölgeler ve MGM'nin açıklaması..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamasında çamur yağacak bölgelerdeki vatandaşların tedbirli olması gerektiğinin altını çizerek, uyarılarda bulundu. Peki, çamur yağışı hangi bölgelerde olacak?

UYARILAR PEŞ PEŞE GELDİ

Genel Müdürlük tarafından yapılan açıklamada özellikle Şanlıurfa ve Mardin’in güney kesimlerinde Suriye ve Irak’tan gelen toz taşınımı sebebiyle çamur yağışının beklendiği belirtildi. Bu sebeple vatandaşların tedbirli olması gerektiğinin altı çizildi.

ÖĞLEN, AKŞAM VE GECE SAATLERİNDE YAĞIŞ BEKLENİYOR

Bazı bölgelerimizde öğlen, akşam ve gece saatlerinde yağış beklendiği ifade edilerek, öğle saatlerinde İç Ege ve Eskişehir çevreleri akşam ve gece saatlerinde Marmara, Kuzey Ege kıyıları, Batı Karadeniz’in batı kıyıları, Doğu Anadolu (Kars ve Ardahan hariç) Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bayburt, Gümüşhane, Sivas ve Giresun bölgelerinde yağış beklendiğinin altı çizildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir