Gündem

Bunu yapan yandı! Artık 3 bin 450 TL cezası var!

Koronavirüs salgınında filyasyon ekipleri salgının ilk gününden beri sahada tüm güçleriyle çalışmaya devam ediyor. Salgının yayılmasının engellenmesi ve kısa süre içerisinde müdahale edilebilmesi adına Kilis'ten yeni bir haber geldi. Buna göre filyasyon ekibinden bilgi saklayan kişilere 3 bin 450 TL para cezası kesileceği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama Kilis Valiliği tarafından yapıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yüksek risk grubunda olan kent için yeni kararı duyurdu. Artık filyasyon ekiplerinden bilgi saklayanlara para cezası kesilecek.

YÜKSEK RİSK GRUBUNDA

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan koronavirüs risk haritasına göre Kilis, çok yüksek riskli (Kırmızı) iller arasında bulunuyor. Bunun üzerine Kilis Valiliği tarafından Türkiye’de bir ilk olacak bir karar alındı.

3 BİN 450 TL CEZA UYGULANACAK

Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kovid-19 tanılı vakaların temaslı olduğu kişiler ile ilgili yapılan eksik, yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanda veya bildirimde bulunanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilerek üst sınırdan 3 bin 450 lira idari para cezası uygulanmasına ve Türk Ceza Kanunu’nun 206. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması amacıyla ilgililer hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir”

Bir Yorum

  1. Bu nedir ya onu yapan yandı , bunu yapan yandı , bilmem şu kadar para cezası.. Yakında nefes aldın diye para isteyecekler yeter artık para mı veriyorsun ki isteyeceksin aylık 1420 lira maaş veriyorsun ben bununla bir ay nereye ödeme yapayim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir