İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Talas Belediyesi KPSS şartsız 47 personel alımı yapacak!

Kayseri Talas Belediyesi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni iş ilanları yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan ilana göre Talas Belediyesi 1 Yağlayıcı Ve Gresleyici (Gemi Makineleri Hariç), 41 beden işçisi, 2 kamyon şoförü, 2 Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), 1 Otomotiv Boya İşçisi ve Oto Bakım Onarımcısı (Oto Mekanikeri) olmak üzere KPSS şartsız toplam 47 personel alımı yapılacak. Personel alımı başvuruları 12-16 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

TALAS BELEDİYESİ PERSONEL ALIM İLANI

Talas Belediyesi personel alımı ile ilgili yayınlanan ilan detaylarında, başvuruların İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online şeklinde veya ALO 170 telefon hattı üzerinden yapılacağı belirtildi. İlana başvuru yapmak için istenilen genel şartlar şöyle;

GENEL ŞARTLAR

Erkek adaylar için; Askerlik hizmeti yapmış, tecilli veya muaf olmak.

İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmaları ya da belirtilen bölümlere ilişkin istenilen belgelere sahip olmaları gerekmektedir.

Sınavda başarılı olan adayların, çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca olmadığına dair durumunu sağlık raporu ile belgelendirmek.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.
KPSS Şartı Aranmamaktadır. (Kura Usulü Ve Sözlü Sınav Yapılacaktır)

Türk Meslekler Sözlüğü Meslek Bilgilerinde belirtilen meslek detay bilgilerine haiz olmak.
En az ilköğretim Mezunu olmak.

SÖZLÜ SINAV VE KURA İŞLEMLERİ

Kura usulü ile işe alımlarda kura çekimi, mevzuatına uygun olarak noter huzurunda yapılır. Pandemi sürecinde kura çekimi online olarak Belediyemiz Web adresinden canlı olarak yayınlanacaktır.

Sözlü sınava alınacak asıl adayların listesi açık iş sayısının dört katı, öncelik hakkına sahip olanların dört katı olarak kura çekimi sonucu belirlenir. Kura ile ayrıca aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan bir liste oluşturulur. Pandemi sürecinde mesai saatleri içinde kura çekimi uzaması halinde kura çekimi takip eden mesai günlerinde aynı saatte devam eder.

Kura Çekimi sonucunda belirlenen adaylar Sözlü Sınava alınacaktır.
Sözlü sınavın gün, saat ve yeri le sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Belediyemizin internet sitesinde (http://www.talas.bel.tr) duyurulur.

Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.
Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav komisyonunca 100 tam puan üzerinden; genel görünüş, genel davranış, genel kültür, iletişim ve ifade etme yeteneği alanında toplamda 60 puan, istihdam edilecekleri alanla ilgili olarak da mesleki yeterlilik alanında toplamda 40 puan üzerinden değerlendirileceklerdir.
Sözlü sınava katılmayan asıl aday yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle bildirim yapılacaktır.

Sözlü sınav puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

Sözlü sınavda başarılı olup da işe başlamayanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişi sözlü sınava çağrılacak başarılı olması halinde yerleştirme yapılacaktır.

Yapılan sınavlar sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar belediyemizin internet sitesinde (http://www.talas.bel.tr) ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
Başvuru yapan adayların başvuru sürecini belirtilen internet adresimizden takip etmeleri gerekmektedir.

BELGE TESLİM İŞLEMLERİ

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar belediyemizin internet adresinde (http://www.talas.bel.tr) istenilen belgeleri belirtilecek tarihe kadar belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğümüze şahsen teslim edeceklerdir.

Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanlar işe başlama ve başvuru haklarını kaybedeceklerdir.