Gündem

Amasra’da 103 kişi apar topar hastaneye kaldırıldı! Belediye başkanından flaş uyarı!

Amasra'da 103 kişi ishal ve mide bulantısı şikayetleriyle birlikte hastaneye başvurdu. Başvuranların sayısının hızlı bir şekilde artması sonrasında vatandaşların tükettiği sudan numune alarak analiz yapıldı. Konu ile ilgili Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, açıklamasında şebeke sularının mutlaka kaynatılarak tüketilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Herkesi tedirgin eden olay Bartın ilinin 6 bin 600 nüfuslu Amasra ilçesinde meydana geldi. Perşembe gününden beri her geçen gün rahatsızlanarak hastaneye başvuranların sayısı artmaya başladı. Hastaneye başvuran vatandaşlar serum tedavisi sonrasında taburcu edildi.

PERŞEMBE GÜNÜNDEN BERİ BAŞVURANLARIN SAYISI ARTTI

Hastane yetkileri ishal ve mide bulantısı şikayeti ile hastaneye başvuranların sayısının artması üzerine durumu hemen İl Sağlık Müdürlüğü’ne aktardı. İlçeye gelen su şebekesinden dün alınan örnek sonrasında, ilçedeki çeşmeler belediye ekipleri tarafından yapıldı.

Yapılan açıklamada tahlil için su örneklerinin sonuçlarının yarın açıklanacağı belirtildi.

ŞEBEKE SULARINI KAYNATARAK KULLANIN

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kaydetti: “Son birkaç gündür ilçemizde meydana gelen ishal vakalarındaki artışla ilgili ilçe halk sağlığı ve belediyemiz ekiplerince tüm su kaynaklarında gerekli kontroller yapılmaya başlanılmıştır. Konu ile ilgili net bir bulguya rastlanılana kadar özellikle mahallelerimizdeki çeşme sularımızın kullanırken kaynatılması büyük önem arz etmektedir”