Gündem

Kırmızı listede olan ilde 2 mezarlık yüzde 99 doldu! Defin işlemlerine ara verildi!

Koronavirüs salgınında risk kategorisi kırmızı olan iller arasında olan Konya'dan tedirgin eden bir haber geldi. Çok yüksek riskli illerden biri olan Konya'daki 2 mezarlık yüzde 99 oranında doldunca, defin işlemlerine 1 Nisan 2021 tarihine kadar ara verildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son koronavirüs risk haritasına göre çok yüksek riskli iller kategorisinde olan Konya’da mutant virüs sebebiyle her geçen gün artmaya başlayan vakalar tedirgin ediyor. Yayımlanan son 2 haritaya göre haftalık vaka sayısı 119,28’den 150,98’e yükseldi.

BELEDİYE AFİŞLERLE YENİ KARARI DUYURDU

Konuyla ilgili Belediye meclisinin almış olduğu kararın duyurulması adına vatandaşların bilgilendirilmesi için belediye çeşitli yerlere şu afişleri astı:

“Büyükşehir Belediyesi Meclisinin 12.02.2021 tarih ve 98 sayılı kararına göre Üçler Mezarlığı ve Musalla Mezarlığı 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren yeni defne kapatılacaktır”

“GÜNLÜK 25 – 30 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBEDİYOR”

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“1 yıldır devam eden pandemi sürecinde corona virüsü kaynaklı günlük ortalama 25-30 vatandaşımız hayatını kaybediyor.

Konya’da vaka sayılarımızın büyük çoğunluğu mutant virüs. Şu an kamu hastanelerimizdeki yoğunluktan da vaka sayılarının artışa geçtiğini gözlemleyebiliyoruz.

Özellikle Konya’da etkili olan mutant virüsün etkilerini ilerleyen günlerde daha fazla hissetmeye başlayacağız. Bunun için kentte mutlaka ek tedbirlerin alınması gerekiyor”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir