Ekonomi

Bakanlık duyurdu! İkinci el araç alacakları yakından ilgilendiriyor!

İkinci el araç almak isteyen herkesi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Bakanlık tarafından imzalanan protokolle birlikte uygulamanın başladığı ve yaklaşık 4 milyon kişinin yararlandığının altını çizildi.

Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ve PTT ile ortak bir hizmet verilmeye başlandı. İkinci el araç alan vatandaşların son günlerde muzdarip olduğu kilometre sıfırlanması ve düşürülmesiyle ilgili yaşanan mağduriyetlerin giderilmesine ilişkin uygulamadan 4 milyon kişi yaralandı.

SORUNLARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

2017 yılında Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ve PTT AŞ arasında “Bilgi Paylaşımı Esaslarının Düzenlenmesine Dair Protokol” imzalandı. Bu protokol sayesinde ikinci el araçlardaki kilometre sıfırlanması ve düşürülmesiyle ilgili sorunların da önüne geçilecek.

BU ADRESLER ÜZERİNDEN ULAŞILIYOR

Kurumun platformu üzerinden araçların şasi numarası ya da plakası üzerinden sorgulama yapılıyor. İkinci el araç alacak olan vatandaşlar, araç muayene bilgilerine PTT Bank Mobil, PTT Bank İnternet Bankacılığı, HSG mobil Uygulama ve www.pttavm.com adresi üzerinden ulaşabiliyor.

ŞİKAYETLER ARTIYOR

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 2,1 milyon kişinin bu hizmeti kullandıklarını ifade eden PTT AŞ. Genel Müdürü Hakan Gülten, yaptığı açıklamasında, “Vatandaşlarımız, şirketimizin bu hizmetinden yararlanarak aracın gerçek kilometresini öğrenebilirler. Böylece satış sonrasında herhangi bir mağduriyet yaşanmasının önüne geçebilirler” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir