Eğitim

Öğretmen ve öğrencilerde mutant virüs çıkınca eğitime ara verildi!

Koronavirüs salgınına ilişkin korkutan bir olay yaşandı. Ordu'nun Kabataş ilçesinde dört öğretmen ve altı öğrencide mutant koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine alınan acil kararda Beylerli Mahallesi Şehit Harun Maytalman İlk ve Ortaokul'da yüz yüze eğitime bir süreliğine ara verildi.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Ordu Kabataş İlçe Hıfzıssıhha Meclisi ve Kabataş Vekili Seda Ünlü başkanlığında toplandı. Yapılan toplantı sonunda okulların ikinci bir karara kadar kapatılmasına karar verildi.

4 ÖĞRETMEN VE 6 ÖĞRENCİDE MUTASYON VİRÜS TESPİT EDİLDİ

Okulda görevli olan bir öğretmene yapılan test sonucunun pozitif çıkmasından sonra okulda temaslı olan tüm öğretmen, görevli ve öğrencilere test yapıldı. Yapılan test sonucunda 4 öğretmen ve 6 öğrencide İngiltere varyantılı mutasyon koronavirüs tespit edildi.

İKİNCİ BİR KARARA KADAR YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“İlçemiz Beylerli Mahallesi’nde bulunan Şehit Harun Maytalman İlk ve Ortaokulu’nda görevli olan bir öğretmenin rahatsızlığından dolayı 12/03/2021 tarihinde yapılan Covid-19 testi pozitif (+) (İngiltere varyantı) çıkmıştır. Okulda çalışan tüm öğretmen, görevliler ve yakın temassız olarak değerlendirilen öğrencilere test yapılmıştır. Yapılan testler sonucunda 4 öğretmen ve 6 öğrenci test sonucu pozitif çıkması nedeniyle; 13.03.2021 tarihinden itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar yüz yüze eğitime ara verilmesine oy birliğiyle karar verilmiştir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir