EğitimEkonomi

Bakan Pekcan’dan binlerce öğrenciye burs müjdesi!

Gelen bir son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren burs açıklaması geldi. Bakan Pekcan, yapmış olduğu açıklamasında "Dış Ticaret Meslek Liseleri Projesi" kapsamında öğrencilere burs verileceğini duyurdu. Detaylar haberimizde

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında “Dış Ticaret Meslek Liseleri Projesi kapsamında öğrencilere, staj, burs ve diğer istihdamı kolaylaştırıcı imkanlar sağlanmasını hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

KONUŞMASI SIRASINDA AÇIKLADI

Bakan Pekcan, bugün “Dış Ticaret Meslek Liseleri Tanıtım ve Alt Protokol İmza Töreni’nde bir konuşma gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmasında dış ticaret alanında meslek edinmek ve kariyer edinmek isteyen gençler için yen ve önemli bir adım atılacağını duyurdu.

OKULLARIMIZ YENİDEN YAPILANDIRILDI

Bakan Pekcan, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bakanlıklarımız ve TİM’in ortak çalışmasıyla belli okullarımız, Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri adıyla yeniden yapılandırıldı. Dış Ticaret Meslek Liseleri Projesi kapsamında öğrencilere, staj, burs ve diğer istihdamı kolaylaştırıcı imkanlar sağlanmasını hedefliyoruz. Öğrencilere, dış ticaret meslek liselerine kaydolmalarını, geleceğin dış ticaretçileri olmak için başlangıç yapmalarını tavsiye ediyorum. Dış ticaret meslek liselerimiz 81 ildeki ihracatçılar için gerekli insan kaynağını yetiştirecek, mezun gençlerimiz iş imkanları bulabilecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir