Genel

Resmen duyuruldu! Artık bu hizmetler E-Devlet üzerinden verilecek!

Vatandaşların son dönemlerde peş çok hizmetlerini gerçekleştirmek için tercih ettiği platformlardan biri olan E-Devlet'e yeni hizmetler geldi. Son olarak yapılan açıklamada Sosyal Güvenlik Kurumu'na ait olan 5 hizmet daha E-Devlet üzerinden verilecek.

Konuyla ilgili açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yazılı olarak yapıldı. Bakan Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklamaya dair detaylar haberimizde

5 HİZMET DAHA EKLENDİ

Bakan Selçuk, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeyi kullandı:

“Uygulama ile medikal market, işitme cihazı merkezi veya medikal eczane yoluyla temin edilen tüm medikal malzemelerin listesi sorgulanabilecek. Sağlık hizmet sunucu tarafından düzenlenen hasta alt bezi, tıbbi sarf malzeme, işitme cihazı ve hazır ortez, protez gibi medikal malzemelerin kullanımına ilişkin raporlara yönelik de bir uygulama olacak. Ayrıca sistemde, tüm bu malzemelere ait SGK Tıbbi Malzeme reçeteleri, raporları ve reçetelere ait katılım payı tutarlarının görüntülenmesini sağlayan bir hizmet yer alacak. e-Devlet platformunda SGK’ye ait 154 uygulamamız oldu. Tüm kurumların kullanımım sayıları değerlendirildiğinde SGK uygulamaları, 2020’de yüzde 20,3 ile ilk sırada yer alıyor”

BELGELER DE ALINABİLECEK

Yeni getirilen bu hizmetlerin içerisinde 4A, 4b ve 506 Sayılı Kanunun geçici olarak sigortalı ve hak sahibi olanların hizmet birleştirme başvurunda bulunabileceğini ifade eden Bakan Selçuk, bu hizmet sayesinde E-Devlet üzerinden “Borcu yoktur” ve “İş yeri kaydı yoktur” belgelerini alabileceğini belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir