İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Adalet Bakanlığı kura sonuçları açıklandı! İŞKUR Adalet Bakanlığı personel alımı 2021 kura sonuçları

Kamu kurumlarından olan Adalet Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda personel alımı yapacağını duyurmuştu. Bünyesine temizlik personeli olarak çalıştıracağı personelleri canlı yayında kura ile seçen Bakanlık, sonuçları YouTube kanalı üzerinden yayınladı. Peki, Adalet Bakanlığı kura sonuçları isim listesi belli oldu mu?

Bakanlığın personel  alımına başvuruda bulunanlar, Adalet Bakanlığı kura sonuçları için kura sonuçlarını YouTube üzerinden canlı yayından takip etti. Temizlik personeli merkez ve taşra alımlarına başvuranlar, isim listesinin ne zaman yayımlanacağını merak ediyor.

KURALAR ÇEKİLDİ

Bakanlığın resmi YouTube kanalı üzerinden saat 11.15 civarında başlayan Adalet Bakanlığı personel alımı kura sonuçları sonuçlandı. Kazanan adayların isim listesi, Adalet Bakanlığı’nın web sayfasına yüklenecek. Ancak an itibariyle yoğunluktan kaynaklı bakanlığın sayfasına erişim sağlanamıyor.

NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİMİ YAPILDI

İŞKUR Adalet Bakanlığı personel alım başvurusunda bulunanlar için yayımlanan duyuruda, kura çekimine başlanmadan önce, “4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 04.03.2021–08.03.2021 tarihleri arasında online olarak alınan başvuru listesinde yer alan adaylar arasından noter huzurunda kura çekilişi şu anda gerçekleştirilmektedir” açıklaması yapıldı.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL MAAŞI NE KADAR?

Kura çekiminde adı çıkan adaylar, Adalet Bakanlığı personel maaşı ne kadar? sorusuna cevap arıyor. 2021 Adalet Bakanlığı kadrosuna atanan adaylar asgari ücretin yüzde 10 fazlasını alarak (131,17 TL) işe başlayacaklar.

ADALET BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİLİŞİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir