EğitimGündem

Öğretmenlerin testleri pozitif çıktı! 11 okul karantinaya alındı!

Koronavirüs salgını kapsamında her hafta Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Türkiye’nin koronavirüs risk haritasında en riskli illerden biri olan Trabzon’dan kötü haber geldi.

Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, yaptığı açıklamasında 5 öğretmenin salgın sebebiyle hayatını kaybettiğini ifade ederken, 11 okulun karantina altına alındığı duyuruldu.

“BELLİ BİR TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞLARIMIZI KAYBETTİK”

Aktaş, yaptığı açıklamasında hayatını kaybeden öğretmenler için çok üzgün olduğu ifade ederek, “Belli bir tecrübesi olan arkadaşlarımız kaybettik. Bundan sonra umarım hiçbir vatandaşımızı kaybetmeyiz” dedi.

11 OKUL KAPATILDI

Trabzon Milli Eğitim Müdürü, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında salgın döneminde 5 öğretmenin hayatını kaybettiğini ve kentteki 11 okulun karantina altına alınarak kapatıldığını söyledi. Aktaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Aktif görev yapan 12 bin öğretmen arkadaşım var. Testi pozitif çıkıp şu an için tedavi gören 45 öğretmenimiz bulunuyor. 70 öğretmen arkadaşımız da temaslı olduğu için karantinaya alındı. Kentte bulunan 11 okul ise karantina tedbirleri kapsamında kapatıldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir