Gündem

Vali açıkladı! Tedbirlere uyan vatandaşlara rağmen kritik eşik aşıldı!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’den tüm İzmirlileri ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Sosyal medya hesabı üzerinden kent genelindeki koronavirüs vakalarında ciddi bir artış olduğunu belirten Vali Köşger tedbirlere uyan tüm vatandaşlara rağmen durumun ne kadar kötüye gittiğinin altını çizdi.

Sağlık Bakanı Koca’nın dün akşam açıkladığı 13 – 19 Mart koronavirüs haritasında İzmir’in durumu gittikçe kötüleşmesi üzerine Vali Köşger sosyal medya hesabı üzerinden çağrıda bulundu. Vali, yapmış olduğu açıklamasında tedbirlere uyanlara rağmen kritik eşiğin aşıldığını ve durumun daha kötüye gitmeden herkesin tedbir ve kurallara uyması gerektiğini söyledi.

“KRİTİK EŞİĞİ AŞMIŞ BULUNUYORUZ”

Vali, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kıymetli İzmirliler alınan tedbirlere, yapılan tüm denetimlere ve kurallara uyan vatandaşlarımıza rağmen kritik eşiği aşmış bulunuyoruz. İş yerleri ve hemşehrilerimiz kurallara uysun. Daha kötüye gitmeyelim. En kısa sürede mavi bölgeye geçelim”

İZMİR’DE SON DURUM NASIL?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı son açıklamaya göre İzmir’de geçtiğimiz hafta 78,57 olan 100 bin kişinin vaka sayısı, bu hafta 111,41’e yükseldi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir