Gündem

Vakaların patladığı o ilimize çok özel ve ek tedbirler gelecek!

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan güncel koronavirüs haritasında vaka artışında ilk 5 sırada olan Yalova’dan kötü haber geldi. Vakaların patladığı iller arasında olan Yalova ili için açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Vekili Mustafa Tutuk, açıklamasında yaşanan artış yüzünden çok özel ve ek tedbirlerin geleceğini açıkladı.

Vekili Mustafa Tutuk, artış gösteren Yalova için, “Yarın Yalova Valisi başkanlığında İl Hıfzıssıhha Kurulu toplanacak. Yükselişin ek tedbirler getireceği kaçınılmaz. Yaşanan artıştan dolayı çok özel, ek tedbirler gelecek” ifadesini kullandı.

MARMARA BÖLGESİ’NDE 1’İNCİ SIRADA

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son tabloya göre Marmara Bölgesi’nde 1’inci sırada yer alan Yalova bölgesindeki artış 100 binde 275,31 oranında. Kırmızı iller arasında bulunan Yalova’da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya devam ediliyor.

BU DURUMLARIN HEPSİ VAKA SAYISINI ETKİLİYOR

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk yaptığı açıklamasında, şu ifadeyi kaydetti:

“Yalova’daki artış bizleri üzüyor. Yalova Valiliği ve Belediye olarak tedbirleri aldık. Vaka artışının sebeplerini araştırıyoruz. Yalova, üç büyük şehrin, geçiş güzergahında yer alıyor. Günlük, tersane ve sanayi tesislerinde çalışmak için çeşitli illerden çok sayıda insan geliyor. Aynı zamanda yazlıkçıların da rağbet ettiği bir kent. Bunların hepsi vaka artışını etkiliyor. Koronavirüse yakalanan hasta sayısını düşürmek ise vatandaşlarımızın elinde. Duyarlı olup, maske ve mesafe tedbirlerine dikkat edilmeli”

YARIN EK TEDBİRLER GELİYOR

Vaka artışına ilişkin yarın Yalova Valisi başkanlığında toplantı olacağını ifade eden Tutuk, “Yarın Yalova Valisi başkanlığında İl Hıfzıssıhha Kurulu toplanacak. Yükselişin ek tedbirler getireceği kaçınılmaz. Yaşanan artıştan dolayı çok özel, ek tedbirler gelecek” dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir