EğitimGündem

5 okul artan vakalar sonrasında yüz yüze eğitime ara verme kararı alındı!

Koronavirüs salgını kapsamında yüz yüze eğitim geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Ancak artış gösteren vakalar sonrasında kötü haberler peş peşe gelmeye başladı. Gelen bir son dakika haberine göre 5 okulda artış gösteren vakalar sonrasında yüz yüze eğitime 10 gün boyunca ara verildi.

Kırmızı iller arasında olan Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde 5 okulda koronavirüs vakalarının görülmesi sonrasında acil olarak İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplandı. Kurulun aldığı kurula göre Rum okullarının da yer aldığı 5 okulda 10 gün boyunca yüz yüze eğitime ara verildiği ifade edildi.

VAKALAR ÇIKTI

Gökçeada’da aralarında Rum okullarının da bulunduğu eğitim kurumlarında koronavirüs vakalarının çıkması üzerine 5 okulda yüz yüze eğitime 10 gün boyunca ara verildi. Aynı zamanda öğretmen ve öğrenciler 10 gün boyunca karantina altına alındı.

29 MART’A KADAR ARA VERİLDİ

Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi ile Gökçeada Özel Zeytinli Rum İlkokulu’nda testi pozitif çıkan öğretmen, Cumhuriyet İlkokulu’nda  testi pozitif çıkan  öğrenci ile  Gökçeada Özel Tepeköy Rum Ortaokulu ve Gökçeada Özel Tepeköy Rum Lisesi’nde temaslı öğrencilerin olması nedeniyle 29 Mart tarihine kadar eğitime ara verildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir