Ekonomi

Dolar 8,20 TL oldu! An itibari ile Dolar kuru TL karşısında fırladı

Asya piyasalarındaki sığ işlemlerde dolar/TL yüzde 15 yükselişle 8,35 seviyesinin üzerini gördü. Kur daha sonra 8,20 TL bandına indi. Prof. Dr. Özgür Demirtaş anlık piyaslar ile ilgili son dakika bir video paylaşımında bulundu.. (Paylaşım videosu aşağıda verilmiştir.)

Dolar ne kadar oldu? 22 Mart Dolar Euro alış ve satış fiyatları

Naci Ağbal’ın en son yıllık faizlerdeki 2 puanlık faiz artışının ardından dolarda önemli bir düşüş yaşanmış ve 7.21 tl’ye gerilemişti. Cuma gününden bu yana  döviz kurları bir gecede yüzde 15 artmış oldu. Dolar kurunun bu denli artmasına neden olan en büyük etkenin, ekonomistlere göre yeni Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun ‘’düşük faiz yüksek kur’’ para politikasından kaynaklandığı belirtiliyor.

Dolar ve Euro kurlarının yarın sabaha kadar serbest piyasalarda ne kadar olacağı en çok merak edilen konu oldu. Dolar kurunu anlık olarak yayınlayan İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan ise an itibari ile işlem bazında Dolar/ TL kuru : 8.2173 olduğunu duyurdu…

Hamzaçebi: ”Geçen haftayı 7,21 seviyesinde kapatan Dolar/TL kuru, an itibarıyla Asya piyasalarında 8.3974 TL düzeyinde. Yarın sabah ilave sıkılaşma politikası kararlılıkla ifade edilmez ise zor bir haftaya girmiş olacağız.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir