Ekonomi

Son dakika Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan piyasalarla ilgili açıklama!

Gelen bir son dakika haberine göre Hazine ve Maliye Bakan Lütfi Elvan tarafından piyasalarla ilgili çok önemli bir açıklama yapıldı. Bakan Elvan, yapmış olduğu yazılı açıklamasında enflasyon ve fiyat istikrarı konusuna değindi. İşte Bakan Elvan’ın yaptığı açıklama..

Bakan Elvan, ekonomik gelişmelerle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Yeni haftayla birlikte yeni mesajlar veren bakan, makro politika çerçevesi enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar devam edileceğini belirtti.

TAVİZ VERİLMEYECEK

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir tavizin olmayacağının altını çizerek, “Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir” açıklamasını yaptı.

ENFLASYONDA KALICI DÜŞÜŞ SAĞLANANA KADAR

Bakan açıklamasının devamında, “Uygulamakta olduğumuz, ‘enflasyonda düşüş önceliklendiren’ makro politika çerçevesi, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir” ifadesini kullandı.

Piyasalardaki etkin ve sağlıklı işleyişe son derece önem verdiklerini belirten Elvan, açıklamasında şunları söyledi:

“Bu kapsamda serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir. Reform paketimizde yer alan eylemler de yapısal temellerimizi daha da güçlendirecek, olası şoklara karşı direncimizi artıracaktır”

YAZILI AÇIKLAMA

İşte Bakan Elvan’ın yaptığı yazılı açıklamanın devamı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir