Eğitim

Uzaktan eğitimle ilgili açıklama geldi!

Milyonlarca öğrencinin, velinin ve öğretmenin salgın döneminde yoğun bir şekilde kullandığı uzaktan eğitim EBA programı ile ilgili açıklama geldi. Konuyla ilgili TBMM Başkanı Şentop, yapmış olduğu açıklamasında, salgın döneminde sunulan online eğitim ve hizmetlerin kalıcı olarak devam edeceğinin altını çizdi.

Milyonlarca öğrenci ve veli, salgında vakaların artması sonrasında online ve uzaktan eğitimin normalleşme sonrasında devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Şentop’un yaptığı açıklamasının detayları haberimizde ayrıntılı olarak mevcut..

AÇIKLAMA GELDİ

TBMM Başkanı Şentop’un yaptığı açıklama şu şekilde:

“İnsana yapılan yatırım, bütün ülkelerin yararına olacak şekilde meyvelerini veriyor. Türk Maarif Vakfı okulları işte bu ulvi amaca da hizmet ediyor.

Türkiye’nin, yeniden bir büyük dünya gücü ve medeniyet inşacısı olma iradesinin yolu, kaliteli eğitimden ve eğitim ihracatından geçmektedir. Yeni nesillerde derin ve köklü ihya faaliyetinin, ilim ve irfanın kuşattığı dönüştürmeyle mümkün olabileceğini akıldan uzak tutmamalıyız.

“HAYATIMIZDA KALICI OLARAK BULUNACAK”

Şentop konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

“Salgın sonrası yeni normalimiz zorunlu değişim gerektiren online eğitim ve online hizmetler hayatımızda kalıcı olarak bulunmaya devam edecektir. Türkiye’nin hem yerelde hem de küresel düzeyde eğitim alanında rekabet gücünü artıran bu teknolojik yatırımlara devam edeceğiz ve etmek zorundayız”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir