İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

İl Halk Kütüphanesi KPSS şartsız ilkokul mezunu alıyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kamu işçi alımı yapacağın duyurdu. Giresun İl Halk Kütüphanesi’ne yapılacak olan KPSS şartsız personel alımı için adayların en az ilkokul mezunu olması gerektiğinin altı çizildi. İl Halk Kütüphanesi personel alımına ilişkin yayımlanan ilan detayları haberimizde ayrıntılı olarak mevcut.

Kamu personel alımı için başvuruların bugün başladığı ve 26 Mart Cuma günü sona ereceği duyuruldu. Başvurmak isteyenler için başvuru işlemlerinin online olarak yapılacağının altı çizilirken, alımların 30 Mart tarihinde noter kurası ile olacağı duyuruldu.

KALORİFER ATEŞÇİSİ ALINACAK

İL Halk Kütüphanesi’ne Kalorifer Ateşçisi bünyesinde en az ilkokul en fazla lise mezunu personel alımı yapılacağı belirtildi. Adaylardan istenen belgeler ise şu şekilde duyuruldu:

ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

SABIKA KAYDI, KALORİFER BELGESİ (KATI VE SIVI YAKIT)

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Not:

1-Kura  30.03.2021 tarihinde saat:09:00 de İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünde çekilecektir.

2- Noter kurası akabinde saat:13:00-14:00 arasında komisyon tarafından kalorifer kazanı üzerinde tatbikat yapılarak komisyon raporu istem sonucu mülakat yapılacaktır.

3-Sözlü Mülakat 30.03.2021 tarihinde saat:15:00 de İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünde yapılacaktır.

4-Başvuru yapacak adayların 26.03.2021 tarihine kadar İl Halk Kütüphanesine bizzat gelerek evrakları teslim etmesi gerekir.

Eksik evrak teslim edenin başvurusu kabul edilmeyecektir. Posta veya korgo yoluyla yapılan evrak teslim kesinlikle kabul edilmeyecektir.

5- Adayların askerlikle ilişiği olmaması gerekmektedir.

ONLİNE BAŞVURUDA BULUNMAK VE İLAN ŞARTLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir