Gündem

Türkiye’nin yarısı kızardı! Tam kapanma gelebilir!

Türkiye 1 Mart tarihinden itibaren kademeli olarak normalleşmeye başladı. ancak bu kararın açıklanmasının üzerinden 1 ay geçmemesine rağmen, açıklanan son verilere göre Türkiye’nin yarısı resmen kızardı. 25’ten 39’a çıkan çok yüksek riskli iller sonrasında Prof. Dr. Alper Şener tarafından son dakika açıklaması geldi.

Prof. Dr. Alper Şener, yapmış olduğu açıklamasında Türkiye’nin de diğer Avrupa ülkeleri gibi 3. dalgayı yaşamaya başladığı ve durumun bu şekilde gitmesi durumunda tam kapanmasının gelebileceğini söyledi. Uzman isim açıklamasının devamında Cumartesi günü yaşanan yoğunluğun altını çizdi.

MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK KURALINA UYULMUYOR

ÇOMÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, yaptığı açıklamasında son dönemlerde vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına çok fazla uymadığını söyledi.

TAM KAPANMA SÖZ KONUSU OLABİLİR

Artan vakalar ve 3. dalga sebebiyle, tam kapanmasının söz konusu olabileceğinin altını çizen Şener, açıklamasında şunları söyledi:

“Tehlike büyük. Halihazırda Avrupa’da olduğu gibi Türkiye de çok büyük olasılıkla üçüncü dalganın içerisinde. Bu tırmanış trendi devam edecek olursa, Türkiye’nin tamamen kapanması dahi söz konusu olabilir. Eğer normalleşme konuşulur pozisyondayken, geriye adım atmak istemiyorsak azami önem göstermemiz lazım”

ÇANAKKALE’DE MUTANT VİRÜS PATLAK VERDİ

Kırmızı iller arasında olan Çanakkale’de mutant virüsün patladığını söyleyen uzman isim, il genelinde vaka sayılarının bir haftada 2’ye katlandığını, “Tehlike büyük. Halihazırda Avrupa’da olduğu gibi Türkiye de çok büyük olasılıkla üçüncü dalganın içerisinde. Bu tırmanış trendi devam edecek olursa, Türkiye’nin tamamen kapanması dahi söz konusu olabilir. Eğer normalleşme konuşulur pozisyondayken, geriye adım atmak istemiyorsak azami önem göstermemiz lazım” şeklinde belirtti.

Bir Yorum

  1. Bu bunalım nereye kadar eğer bu denilenler doğruysa o zaman başkan neden sürekli lebalep diyerek çok yoğun kalabalık akp kongreleri yaptı Esnaf ve gariban vatandaş ne yapacak O zaman devlet herkese maaş bağlasın Tam kapanma olmaz olmamalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir